o nas

Galeria Mimo to koncepcja, która zrodziła się już kilka lat temu i która dojrzewała, by ujrzeć światło dzienne w obecnej odsłonie. Nasze oblicze stale się zmienia, a oferta rozwija...

Początkowo Galeria Mimo zajmowała się odnawianiem, a w zasadzie redesignem foteli i krzeseł z różnych okresów historycznych. Dzisiaj Galeria Mimo to nie tylko miejsce, w którym powstają projekty odnawiania starych siedzisk, to również miejsce, w którym drugie życie otrzymują także inne meble – szafki, komody, toaletki, stoliki. Meble, które stały w domach naszych babć, zyskują u nas nowe oblicze. Galeria Mimo to przestrzeń szeroko pojętej sztuki. Wzory i kolory komponujemy nie tylko na meblach. Plastycy oferują tutaj swoje obrazy malowane na płótnie, ale nie tylko. Ostatnim projektem są worko-plecaki, które w duchu "zero waste" powstają z resztek materiałów, które pozostają po tapicerowaniu mebli.

Galeria Mimo to połączenie funkcjonalności z designem, artystycznej fantazji z rzemieślniczą precyzją. Dla nas liczą się niebanalne, czasem wręcz nieoczywiste połączenia kolorów, wzorów i kształtów, jednak zawsze podążające za aktualnymi trendami. Dbamy przy tym o najwyższą jakość wykonania.